Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

NESQUIK® YENİLENDİ! ŞİMDİ ÇOCUKLAR CAPCANLI!

NESQUIK® Yenilendi! Şimdi Çocuklar CAPCANLI!
PAYLAŞIM
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
11.11.2010 - 14:00 | Son Güncelleme:
REKLAMDIR

Her şey çocuklar için! Çünkü onlar sadece bir kez büyüyecek.

Süt her yaşta ihtiyaç duyulan temel besinlerden biridir ve gelişim çağındaki çocukların beslenmesinde mutlaka yer almalıdır.

Ömür boyu sürdürülmesi gereken bu alışkanlığı kazandırmak ve sütü sevdirmek için geliştirilen dayanılmaz çikolata tadındaki NESQUIK, şimdi yenilenen “Capcanlı” içeriğinde B1,B3,B5,B6,B9,C ve D vitaminleriyle fosfor, magnezyum ve çinko minerallerini barındırıyor.

NESQUIK Capcanlı’nın içeriğindeki bazı vitamin ve mineraller vücut tarafından üretilemediğinden, bu öğeler mutlaka günlük olarak besinler yoluyla alınmalıdır.

• Magnezyum vücutta doku oluşumuna yardımcı olur ve enerji metabolizmasında kritik bir rol oynar. Özellikle sütteki kalsiyum ile beraber çocuğunuzun cıvıl cıvıl olmasına, gün boyunca yediği besinleri etkin olarak kullanmasına yardımcı olur. Magnezyum eksikliği ise kronik yorgunluğa ve kas ağrılarına neden olabilir.

• Çinko, bağışıklık sisteminin güçlenmesi, davranış ve öğrenme performansının artması, büyüme ve gelişim için çok önemli bir mineraldir. Bağışıklık sisteminin askerleri olan akyuvarların oluşmasında payı olan çinko özellikle çocukluk çağında hastalıklara karşı direnç kazanmaya yardımcı olur.

• D vitamini, kalsiyum ve fosfor emilimini düzenleyerek kemiklerin ve dişlerin güçlenmesini sağlar. Kemik ve diş gelişimi üzerindeki etkileri nedeniyle özellikle bebekler ve büyüme çağındaki çocuklarda D vitamini ihtiyacını karşılamak çok önemlidir. D vitamininin en iyi kaynağı güneştir. NESQUIK Capcanlı ile hazırlanmış bir bardak süt de çocuğunuzun yeterince D vitamini almasına yardımcı olur.

NESQUIK Capcanlı, sütün faydalarını destekleyen zengin içeriğinin yanı sıra tüm NESQUIK, ürünleri gibi 4-12 yaş arası çocukların beslenme ihtiyaçları göz önüne alınarak geliştirilmiştir. Böylelikle NESQUIK ürünlerinde şekerden gelen enerji, çoçukların günlük ortalam enerji ihtiyacının %3’ünü aşmaz.

Bütün bu özellikleriyle NESQUIK Capcanlı, çocuklara sütü sevdirerek içirirken sütün faydalarını da destekleyen sağlıklı bir alternatiftir.

Her şey çocuklar için, çünkü onlar sadece bir kez büyüyecek. 

Ayrıntılı bilgi www.nesquik.com.tr 'de

Yayın tarihi: 11.11.2010
PAYLAŞIM
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI (3)

çok severimyaaaa

22.03.2011 16:28:29 gülşah kaplan

ben bile hala nesquik içebiliyorum

21.03.2011 15:20:20 leyla altun

dimi biz buyukler bile hala içiyoruz çocukları düşünemiyorum artıkınnnn

22.03.2011 16:32:11 gülşah kaplan
3 YORUMUN TÜMÜNÜ GÖSTER